
Проект закону про місцеві вибори це крок вперед від існуючої змішаної системи виборчої системи. Про це сказав заступник голови Дніпропетровської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенко», депутат облради Владислав Романов під час круглого столу.
«В результаті місцевих виборів політична мапа зменшиться від 237 політичних партій, які зареєстровані сьогодні в Україні, до 20-30. Висунути в кожному окрузі кандидата буде далеко не під силу абсолютної більшості з них і тим більше заплатити грошову заставу. Це удар закону знищить різні ситуативні політичні проекти. Це плюс, бо українське політичне поле структурується, таким чином збільшиться не лише вага політичної партії, але й її відповідальність перед виборцями. Серйозний плюс – впровадження моделі відкритих партійних списків, хоча й не в чистому вигляді», – сказав Владислав Романов.
На його переконання нинішній проект закону – це гібрид, перехідний етап до нової якості виборів. Але закон містить декілька небезпек, зокрема, небезпека внутрішньої конкуренції в партії.
«Кандидати будуть думати не про те, як перемогти на окрузі представників інших політичних партій, а про те, як збільшити свій результат, у тому числі за рахунок зниження результатів товаришів по партії. Це серйозне питання політичної етики та культури, й такі речі виховуються роками», – відзначив Владислав Романов.
Депутат облради сказав, що впровадження нової політичної системи потребує часу й не може відбуватися швидко, бо потрібно гармонізувати зміни у місцевих виборах зі змінами до Конституції.
«Треба ставитись до цих виборів як до певного адаптера, щоб ми законодавство про місцеві вибори привели до нормальної ситуації з децентралізацією, змінами адміністративно-територіального устрою, фінансовою децентралізацією, розподілом повноважень, внесли поправки в податкове законодавство і т. д. Необхідно буде підготували генерацію місцевих політиків, які будуть здатні діяти в цих умовах», – зауважив він.